Optymalizacja portalu newsowego

Ok
Zobacz jakie efekty SEO osiągają nasi Eksperci!

Opis projektu

Witryna internetowa, która trafiła w ręce naszych Ekspertów, borykała się z ogromnymi spadami widoczności, które były skutkiem aktualizacji algorytmów Google. W branży informacyjnej, a szczególnie związanej z plotkami i newsami, ważny jest ruch, który przekłada się między innymi na koszt reklam i zarobki portalu. Ruch na portalu informacyjnym to użytkownicy trafiające na stronę z trzech typów usług Google: Organic Search, Google News, Google Discover. 

309%

Ikona
wzrost widoczności w TOP10
Branża

Newsy i plotki

Cel kampanii SEO
Przywrócenie widoczności po spadkach algorytmicznych
Typ witryny

WordPress

Marketing w Google

Kroki milowe kampanii SEO

Portal, który składa się z kilkudziesięciu tysięcy artykułów newsowych powinien być zoptymalizowany pod SEO najlepiej jak może. Każdy poważny błąd optymalizacyjny przy tak dużym serwisie to tysiące fraz w TOP10 Google, a co za tym idzie, setki tysięcy użytkowników, którzy mogą trafić na stronę. Dwa kluczowe kroki milowe kampanii to:

1
Analiza thin content

Identyfikacja grup podstron generujących tak zwany thin content, czyli podstron o bardzo ubogiej treści, lub jej braku, oraz zastosowanie rozwiązanie eliminującego ten stan, to jeden z kluczowych aspektów kampanii SEO witryny.

2
Dedykowane rozwiązanie linkowania wewnętrznego

Duży portal to ogromne zasoby danych związanych ze słowami kluczowymi, które wykorzystano do rozbudowy linkowania wewnętrznego w służbie SEO. Zbudowanie dedykowanego rozwiązania według zaplanowanej specyfikacji, przyniosło spodziewane rezultaty.

Rezultaty kampanii

Identyfikacja przyczyny spadków algorytmicznych jest niesłychanie trudnym zadaniem, z którym skutecznie poradzą sobie tylko doświadczenie Eksperci SEO, którzy stykali się z algorytmami Google od wielu lat. Dwunastoletnie doświadczenie naszego Eksperta sprawiło, że portal informacyjny powrócił do trendu wzrostowego.

ok
Wzrost ilości fraz w TOP3

Portal zaliczył powrót widoczności z około 1 500 fraz do 8 500, a więc nastąpił wzrost o 566%

ok
Wzrost ilości fraz w TOP10

Równie spektakularny wzrost na poziomie ponad 300% miał miejsce w przedziale fraz TOP10. Wzrost z około 11 000 słów do ponad 33 000 fraz.

Pozycjonowanie portalu newsowego

Co sprawia, że osiągamy cele Klienta?

Niebagatelna wiedza oraz doświadczenie podparte zaangażowaniem w projekty a także, współpracą z Klientami. Wiemy co należy zrobić by skutecznie zrealizować cele, które stawiają nam Klienci. Klarownie komunikujemy koszty budżetu SEO, który potrzebny do osiągnięcia celu, zasadność etapów, jakie musi przejść kampania, by zaczęła osiągać wyniki. Jasny podział na prace po stronie Klienta i Agencji, a w związku z tym skuteczna komunikacja, to klucz do wspólnych sukcesów.

Dobra komunikacja już od początku współpracy pozwoliła mi zaufać w słowa Eksperta SEO. Duże doświadczenie to jeden z głównych argumentów, które mnie przekonały i nie zawiodłam się

Ok

Agnieszka

Właściciel

Wypełniając formularz kontaktowy, dobrowolnie zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Agencję P&S Pozycjonowanie Stron w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość. W dowolnym momencie możesz wycofać udzieloną zgodę..