Pozycjonowanie apteki internetowej

Ok
Zobacz jakie efekty SEO osiągają nasi Eksperci!

Opis projektu

Kampania SEO, którą prowadził nasz Ekspert miała na celu znaczący rozwój widoczności sklepu ecommerce w wyszukiwarce Google. Witryna będąca apteką internetową została zbudowana na otwartym frameworku, opartym na języku JavaScript, który posiada swoje ograniczenia związane z indeksacją przez algorytmy. Strony www z branży zdrowia są szczególnie narażone na aktualizacje algorytmów, a połączenie trudnej branży ze sklepem na JavaScripcie to nielada wyzwanie SEO. Rekomendacje dotyczące przemodelowania działania sklepu z modelu CSR (Client Side Rendering) na  SSR (Serwer Side Rendering) oraz modyfikacje optymalizacji SEO zaowocowały spektakularnymi efektami SEO.

1080%

Ikona
wzrost widoczności w TOP10
Branża

Zdrowie

Cel kampanii SEO

Wzrost widoczności

Typ witryny

AngularJS

Marketing w Google

Kroki milowe kampanii SEO

Sklep posiadał kilkadziesiąt tysięcy aktywnych produktów oraz kilkaset kategorii, grupujących asortyment na podstawie ich zastosowania. Przy tak dużym sklepie opartym na JavaScripcie w modelu CRS, jednym z najważniejszych wyzwań było wdrożenia zmian, poprawiających indeksację sklepu. Dwa kluczowe kroki milowe kampanii to:

1
Zmiana CSR na SSR

Zmiana serwowania robotom indeksującym kluczowych dla Google elementów SEO, takich jak sekcja meta, nagłówki, treści, linkowanie wewnętrzne.

2
Nowa struktura menu

Analiza słów kluczowych pod każdą kategorię i na jej podstawie optymalizacja nazw zakładek w menu, które stały się przyjazne SEO a wraz z nimi nagłówki H1 i meta title.

Rezultaty kampanii

Zmiana CRS na SSR w dużym sklepie internetowym to wielotygodniowa praca programistów, wsparta konsultacjami z Ekspertem SEO. Zadbanie o każdy szczegół oraz testy związane z aktualizacją sklepu towarzyszyły naszemu Ekspertowi przez cały ten czas.  Doświadczenie SEO przełożyło się na spodziewane, spektakularne efekty w Google.

ok
Wzrost ilości fraz w TOP3

Wzrost ilości fraz w zakresie pozycji TOP3, który generuje najwięcej ruchu był spektakularny. Sklep widoczny przed zmianami na zaledwie 250 fraz, po przeindeksowaniu widoczny na ponad 4500 fraz w TOP3.

ok
Wzrost ilości fraz w TOP10

Podobne, spektakularne wzrosty widoczności miały miejsce w przedziale pozycji 1-10, a więc TOP10. Przed zmianami strona widoczna na około 2500 fraz w TOP10. Po zmianach na ponad 27 000 słów kluczowych.

Pozycjonowanie apteki internetowej
Pozycjonowanie apteki internetowej

Co sprawia, że osiągamy cele Klienta?

Wiedza, doświadczenie, zaangażowanie w projekt, współpraca z Klientem. Potrafimy skutecznie realizować postawione przez nami cele. Jasno komunikujemy jaki budżet SEO jest potrzebny do realizacji celu, jakie etapy, musi przejść kampania, by zaczęła osiągać zamierzone wyniki. Klarowny podział na działania Klienta oraz Agencji a w związku z tym dobra komunikacja, to klucz do wspólnych sukcesów.

Współpraca i zaangażowanie ze strony SEO przyniosło oczekiwane przez nas rezultaty. Jesteśmy wdzięczni za świetnie wykonaną pracę, dzięki której nasze przychody ze sklepu znacząco poprawiły się.

Ok

Bartosz

Projekt manager sklepu

Wypełniając formularz kontaktowy, dobrowolnie zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Agencję P&S Pozycjonowanie Stron w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość. W dowolnym momencie możesz wycofać udzieloną zgodę..