Pozycjonowanie sklepu eccommerce

Ok
Zobacz jakie efekty SEO osiągają nasi Eksperci!

Opis projektu

Powstanie nowego sklepu ecommerce to dopiero początek drogi do celu. Aby sklep zaczął sprzedawać konieczne jest rozpoczęcie prac związanych z marketingiem, głównie internetowym. Nowy sklep to szereg prac optymalizacyjnych, analiz, wdrożeń i wyciągania wniosków z realizowanych prac. Cały proces pozycjonowania zaczyna się jednak od strategii, przygotowanej indywidualnie dla typu witryny i branży, w której działa. Kampania SEO, którą opiekował się nasz Ekspert, miała na celu budowanie widoczności sklepu praktycznie od zera.

od 0 do 2000

Ikona
wzrost widoczności w TOP10
Branża

Narzędzia specjalistyczne

Cel kampanii SEO

Rozwój widoczności

Typ witryny

PrestaShop

Marketing w Google

Kroki milowe kampanii SEO

Sklep internetowy, którego asortyment to kilka tysięcy produktów, przyporządkowanych do kilkuset kategorii produktowych. Kluczem do skutecznego SEO i pozycjonowania jest dobrze dobrana strategia na początku procesu SEO i pozycjonowania.

1
Strategia SEO

Analiza słów kluczowych dla kategorii. Stworzenie klastrów tematycznych dla keywordsów to sposób na dalsze skuteczne działania rozwojowe dla sklepu.

2
Linkowanie wewnętrzne

Stworzenie dedykowanego rozwiązania z linkowaniem wewnętrznym i zaimplementowanie go w całym sklepie to drugi krok milowy sklepu.

Rezultaty kampanii

Systematyczna praca z optymalizacją sklepu, wdrażanie zmian kluczowych z punktu widzenia Google, oraz rozwój linkowania wewnętrznego na bazie analizy danych witryny, pozwoliły sklepowi na ciągły rozwój widoczności w TOP10 Google, rozpoczynająć projekt praktycznie od zera.

Ok
Wzrost ilości fraz w TOP3

Od zera do ponad 300 fraz w TOP3 wyników Google, to efekt skutecznej strategii SEO i pozycjonowania prowadzonej przez naszego Eksperta.

Ok
Wzrost ilości fraz w TOP10

Na szczególne wyróżnienie zasługuje trend wzrostowy w TOP10 Google. Od zera do około 2000 fraz jest wynikiem satysfakcjonującym obie strony.

Pozycjonowanie sklepu eccommerce
Pozycjonowanie sklepu ecommerce

Co sprawia, że osiągamy cele Klienta?

Obszerna wiedza z zakresu marketingu online podparta zaangażowaniem w projekty a także, współpracą z Klientami. Doświadczenie pozwala nam wdrażać najskuteczniejsze rozwiązania i podejmować najlepsze decyzje, by skutecznie zrealizować cele, które stawiają nam Klienci. Jasno i klarownie komunikujemy koszty budżetu SEO, który jest potrzebny do osiągnięcia celu, zasadności etapów, jakie musi przejść kampania, by zaczęła osiągać wyniki. Jasny podział na prace po stronie Klienta i Agencji, a w związku z tym skuteczna komunikacja, to klucz do wspólnych sukcesów.

Eksperta SEO można poznać po tym jak kończy a nie zaczyna. Osiągnięte efekty przeszły nasze oczekiwania, dlatego z całą pewnością możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni.

Ok

Sławomir

Projekt manager

Wypełniając formularz kontaktowy, dobrowolnie zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych przez Agencję P&S Pozycjonowanie Stron w celu odpowiedzi na Twoją wiadomość. W dowolnym momencie możesz wycofać udzieloną zgodę..